Aborcja Częstochowa

Jesteśmy zdania, że każda kobieta, powinna móc decydować o tym, czy jest gotowa na zostanie rodzicem, czy jeszcze nie. Bycie matką dziecka, które rodzi się niepełnosprawne, z uszkodzeniem kończyn, czy z różnymi innymi problemami nie jest lekkim dla każdej z kobiet (szczególnie samotnych i młodych). Widzimy problem z jakim stają kobiety i wykonujemy zabieg, który pozwala na uniknięcie wielu przykrych sytuacji w przyszłości z zachowaniem bezpieczeństwa i zdrowia pacjentki. Obecne prawo w Polsce zakazuje wszelkich metod aborcji, wychodzimy temu naprzeciw. Jesteśmy kliniką, która służy pomocą, gdy nic innego nie wchodzi w grę.

Usuwanie ciąży Częstochowa

Aborcja wykonana w odpowiedniej klinice ginekologicznej NIE jest skomplikowana oraz niebezpieczna. Interesująca nas klinika powinna zostać sprawdzona dzięki informacjom, które w łatwy sposób można znaleźć na wielu stronach w internecie. Tak, by przyjazd na wyznaczone miejsce nie okazał się pomyłką, czy błędem. Aborcja winna być wykonana przed 12 tygodniem ciąży. Powinno się mieć to z tyłu głowy, szczególnie zwlekając w poszukiwaniu informacji, czy też zaraz przy podjęciu decyzji w związku z wyborem metody aborcji (aborcja farmakologiczna/mechaniczna).

Po wybraniu terminu pacjentka przyjeżdża w wyznaczonym dniu do kliniki, celem usunięcia ciąży. Turystyka aborcyjna na Słowacji jest najcześciej wybieranym krajem na tego typu zabiegi ponieważ, nie potrzeba żadnych dokumentów a każde z wymaganych badań wykonywane są na miejscu. Najczęściej pacjentka ma możliwość opuścić klinikę już po południu a w razie niepewności bez problemu może przerwać całą procedurę. W wyjątkowych przypadkach każda pacjentka ma możliwość spędzić w klinice całą noc przed oraz po wykonaniu zabiegu (również z osobą, która jej towarzyszy).

Zaraz po wyjściu z kliniki, pacjentki mają możliwość do pełnego kontaktu telefonicznego – w razie doskwierających problemów, czy uzupełniających pytań po zabiegu.

Klinika na Słowacji

Usuwanie ciąży w Częstochowie

Plasujemy się jako jedna z najlepszych klinik chirurgi usuwania ciąży, działająca w trybie jednodniowym. Dbając o bezpieczeństwo i życie kobiet prowadzimy współpracę tylko i wyłącznie z rzetelnymi partnerami i klinikami w Austrii. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować najwyższe standardy z naciskiem na dokładność i profesjonalizm wykonywanych usług. Doświadczenie i wysokiej jakości sprzęt pozwala nam na bezpieczne usuwanie ciąży, które nie niesie ryzyka dla zdrowia kobiet.

Co ważne zabieg przeprowadzany jest całkowicie legalny, pacjentki nie ponoszą odpowiedzialności karnej, a zrezygnowanie jest możliwem na każdym kroku. W przypadku wystąpienia problemów z dotarciem do naszej kliniki bez problemu zapewnimy bezpieczny transport oraz potrzebną opiekę.

Jako profesjonalna klinika oferująca zabiegi na Słowacji gwarantujemy dochowanie dyskrecji oraz bezpieczeństwo. Zespół kliniki składa się z wykwalifikowanego personelu, który bez wyjątku dba o każdą z odwiedzających kobiet. Nacisk przykładamy na osoby, które zajmują się zabiegiem usunięcia ciąży. Dokładna selekcja lekarzy i lekarek jest restrykcyjna, co pozwala na wybór osób doświadczonych i zaufanych. Zabieg przeprowadzony przez osoby niekompetentne może być ryzykiem dla zdrowia pacjentki, czego wyjątkowo chcemy unikać.

Każdy szczegół wpływa na utrzymywanie wysokiej pozycji pośród klinik, które przeprowadzają aborcję. Dbamy o każdą z pacjentek – wymagane badania realizujemy u nas, gwarantujemy transport i staramy się o najwyższy komfort pobytu w klinice.

Aborcja Częstochowa - ważne pytania

Zaraz poniżej poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Postaraliśmy się o opisanie każdego, tak, by zainteresowana kobieta, która potrzebuje pomocy, mogła ją bez problemu odszukać. Nasza klinika jest dostosowana do bardzo wymagających osób a sama aborcja przebiega bez problemów.

Słowacja jest miejscem gdzie aborcja jest zezwolona dla dziewczyn, które nie ukończyły 18 lat. Istnieje jednak jeden warunek, osoba ta musi pojawić się z opiekunem prawnym. Zabieg usunięcia ciąży jest możliwy, gdy opiekun wypełni każdy z wymaganych dokumentów.

Wszystkie badania przeprowadzane są na miejscu a wymagane dokumenty oczekują w klinice. Tuż zabiegiem nie wolno spożywać posiłków, jeść, palić ani żuć gumy – zakaz obowiązuje 6 godzin.

Usunięcie ciąży musi zostać wykonane do 12 tygodnia. Po upływie tego czasu lekarz nie może podjąć się zabiegu usunięcia ciąży. Zabiegi wykonywane po 12 tygodniu są absolutnie zakazane. Z tego powodu decyzja musi zostać podjęta, jak najszybciej, tak by nie naruszyć „granicy” czasowej.

Koszty transportu wąchają się w zależności od zamieszkania:


Cieszyn, Kraków i Katowice – 200 zł
Warszawa, Łódź, Częstochowa, Piotrków Trybunalski, Rawa Mazowiecka – 400 zł


Koszt zabiegu to 1900 zł (bez wliczenia transportu)

Po zabiegu aborcji obowiązuje pewien okres rekonwalescencji. Organizm regeneruje się po przeprowadzonym zabiegu. Po określonym upływie czasu skutki uboczne prawdopodobnie ustąpią a samo zajście w ponowną ciążę stanie się możliwe.

Możliwy okresowy ból. Wszystko dlatego, że zabieg wiąże się z obkurczeniem macicy, co w następstwie może przyczynić się na powstanie ostrych skurczów i bólu podbrzusza. Należy jednak pamiętać, że jest to naturalny proces, którego nie da się przeskoczyć, ale jesteśmy w stanie złagodzić, podając środki przeciwbólowe. Stopień bólu jest zbliżony do tego, który jest obecny podczas miesiączki. Lekarstwa przeciwbólowe (no-spa, ibuprofen itp.) są jak najbardziej dozwolone.

Każdy zabieg niesie za sobą szanse na pojawienie się krwawienia. Zazwyczaj jest słabsze od miesiączkowego, a w dodatku występuje bardzo nieregularnie. Istnieją przypadki, gdzie ilość krwi jest większa u jednych z pacjentek, aczkolwiek żadna nie zagraża ich życiu.

Zaraz po zabiegu należy omijać ciężką pracę fizyczną, zwłaszcza jeśli wcześniej nie była czymś codziennym. Odczucia po przeprowadzonym zabiegu są niemal identyczne, a czasem nawet lżejsze niż te doświadczane podczas okresu.

Brakuje odpowiedzi na Twoje pytanie odnośnie usunięcia ciąży, czy innego, zbliżonego tematu? Nie zwlekaj i zadzwoń. Chętnie porozmawiamy i odpowiemy.

Pytania?
Zadzwoń do nas

Bardzo chętnie odpowiemy na różne nurtujące pytania dotyczące usunięcia ciąży, pełnego zabiegu, kosztów zabiegu, jak i przybliżymy temat transportu do naszej kliniki. Bariera językowa nie jest problemem – rozmawiamy w języku Polskim.

poniedziałek – 08:00 – 20:00 
wtorek – 08:00 – 20:00
środa – 08:00 – 20:00
czwartek – 08:00 – 20:00
piątek – 08:00 – 20:00
sobota – 10:00 – 14:00
niedziela – 10:00 – 14:00

Ostatnia aktualizacja