Aborcja Kraków

Jesteśmy zdania, że każda kobieta, bez wyjątku ma prawo decydować o tym, czy jest przygotowana na zostanie mamą, czy jeszcze nie. Bycie matką dziecka, które przychodzi na świat w braku pełnej sprawności, z brakiem kończyn, czy z różnymi innymi trudnościami nie jest łatwe dla każdej z kobiet (zwłaszcza samotnych i młodych). Zdajemy sobie sprawę z problemu i oferujemy zabieg, który pozwala na uniknięcie wielu nieoczekiwanych sytuacji w przyszłości z zachowaniem bezpieczeństwa i zdrowia pacjentki. Aktualne prawo w Polsce zakazuje wszelkich metod aborcji, wychodzimy temu naprzeciw. Nasza klinika służy pomocą, gdy nic innego nie wchodzi w grę.

Usuwanie ciąży Kraków

Aborcja wykonana w odpowiedniej klinice ginekologicznej NIE jest złożona oraz niebezpieczna. Wybrana klinika powinna zostać zweryfikowana dzięki opiniom, które w łatwy sposób można znaleźć na wielu stronach w sieci. Tak, by przyjazd na wyznaczone miejsce nie okazał się pomyłką, czy problemem. Aborcja winna być wykonana przed 12 tygodniem ciąży. Warto mieć to na uwadze, szczególnie zwlekając w poszukiwaniu informacji, czy też zaraz przy podjęciu decyzji odnośnie metody aborcji (aborcja farmakologiczna/mechaniczna).

Po ustaleniu terminu kobieta dociera w wyznaczonym dniu do kliniki, w celu usunięcia ciąży. Turystyka aborcyjna na Słowacji jest najcześciej wybieranym miejscem na tego rodzaju zabiegi z tego powodu, że, nie potrzeba żadnych dokumentów a każde z wymaganych badań wykonywane są na miejscu. Najczęściej kobieta ma możliwość opuścić klinikę już po południu a w razie wątpliwości bez żadnych problemów może odpuścić zabieg i wrócić do domu. W przypadkach szczególnych każda kobieta ma prawo zostać w klinice całą noc przed oraz po wykonaniu zabiegu (również z osobą towarzyszącą).

Już po opuszczeniu kliniki, pacjentki mają możliwość całodobowego kontaktu telefonicznego – w razie doskwierających problemów, czy dodatkowych pytań po zabiegu usunięcia ciąży.

Klinika na Słowacji

Usuwanie ciąży w Krakowie

Plasujemy się jako jedna z czołowych klinik usuwania ciąży, działająca w trybie jednodniowym. Dbając o bezpieczeństwo i życie kobiet współpracujemy tylko i wyłącznie z zaufanymi partnerami i klinikami w Austrii. Dzięki temu oferujemy najwyższe standardy z naciskiem na dokładność i profesjonalizm wykonywanych usług. Doświadczenie i wysokiej jakości sprzęt pozwala nam na bezpieczne usuwanie ciąży, które nie zagraża zdrowiu kobiet.

Zabieg jest całkowicie legalny, pacjentki nie ponoszą odpowiedzialności karnej, a zmiana decyzji jest możliwa na każdym kroku. W przypadku wystąpienia trudności z dotarciem do naszej kliniki bez problemu zapewnimy bardzo szybki transport oraz wymaganą opiekę.

Jako profesjonalna klinika zajmująca się zabiegami na Słowacji zapewniamy zachowanie dyskrecji oraz bezpieczeństwo. Zespół kliniki złożony jest z wykwalifikowanego personelu, który bez wyjątku dba o wszystkie odwiedzające kobiety. Nacisk przykładamy na osoby, które przeprowadzają zabieg usunięcia ciąży. Selekcja lekarzy i lekarek jest rygorystyczna, pozwalająca na wybór osób doświadczonych i zaufanych. Zabieg wykonany przez osoby niekompetentne może być ryzykiem dla zdrowia pacjentki, czego w szczególności chcemy unikać.

Każdy szczegół wpływa na podtrzymywanie wysokiego miejsca pośród klinik, przeprowadzających aborcję. Dbamy o każdą z pacjentek – wszystkie badania realizujemy na miejscu, zapewniamy transport i staramy się o najwyższy komfort pobytu w klinice.

Aborcja Kraków - najważniejsze pytania

Zaraz poniżej poznasz odpowiedzi na bardzo często zadawane pytania. Przyłożyliśmy się o wyjaśnienie każdego, tak, by zainteresowana kobieta, która potrzebuje pomocy, mogła ją bez większych problemów znaleźć. Nasza klinika jest dostosowana do najbardziej wymagających osób a sam zabieg aborcji przebiega bez komplikacji.

Aborcja na Słowacji jest dopuszczalna dla dziewczyn, które nie ukończyły jeszcze 18 lat. Warunek jest jeden, osoba ta musi przyjechać z opiekunem prawnym. Zabieg usunięcia ciąży jest możliwy, gdy opiekun wypełni i podpisze każdy z wymaganych dokumentów.

Każde z badań wykonywane są na miejscu a wymagane dokumenty oczekują w klinice. Tuż zabiegiem nie można spożywać posiłków, jeść, palić papierosów ani żuć gumy – zakaz dotyczy 6 godzin.

Usunięcie ciąży może zostać wykonane do 3 miesiąca. Po tym czasie lekarz nie ma prawa podjąć się zabiegu usunięcia ciąży. Zabiegi wykonywane po 12 tygodniu są absolutnie zakazane. W związku z czym decyzja powinna zostać podjęta, jak najprędzej, tak by nie naruszyć „granicy” czasowej.

Koszty transportu wąchają się w zależności od zamieszkania:


Cieszyn, Kraków i Katowice – 200 zł
Warszawa, Łódź, Częstochowa, Piotrków Trybunalski, Rawa Mazowiecka – 400 zł


Koszt zabiegu to 1900 zł (bez wliczenia transportu)

Po zabiegu aborcji następuje pewien okres rekonwalescencji. Organizm regeneruje się po przeprowadzonym zabiegu. Po określonym upływie czasu skutki uboczne powinny ustąpić a samo zajście w ponowną ciążę stanie się możliwe.

Po zabiegu może wystąpić okresowy ból. Zabieg wiąże się z obkurczeniem macicy, co w konsekwencji może przyczynić się na powstanie ostrych skurczów i bólu podbrzusza. Należy jednak pamiętać, że jest to naturalny proces, którego nie sposób przeskoczyć, ale jesteśmy w stanie zmniejszyć, podając środki przeciwbólowe. Stopień bólu jest zbliżony do tego, który jest obecny podczas okresu. Tabletki przeciwbólowe (no-spa, ibuprofen itp.) są jak najbardziej dozwolone.

Istnieje szansa na wystąpienie krwawienia. Z reguły jest lżejsze od miesiączkowego, a w dodatku przejawia się bardzo okazjonalnie. Pojawiają się przypadki, gdzie ilość krwi jest większa u jednych z pacjentek, aczkolwiek żadna nie stanowi zagrożenia ich życiu.

Zaraz po zabiegu należy unikać ciężkiej pracy fizycznej, zwłaszcza jeśli wcześniej nie była prowadzona regularnie. Uczucie po przeprowadzonym zabiegu są niemal jednakowe, a czasem nawet lżejsze niż te doświadczane podczas miesiączki.

Nie odnalazłaś/eś odpowiedzi na Twoje pytanie dotyczące aborcji, czy innego, powiązanego tematu? Nie zwlekaj i zadzwoń. Chętnie porozmawiamy i pomożemy.

Pytania?
Zadzwoń do nas

Chętnie odpowiemy na wszelkie nie dające spokoju pytania w związku z usuwania ciąży, całego zabiegu, ceny zabiegu, jak i szczegółów transportu do naszej kliniki. Nie występuje u nas bariera językowa – rozmawiamy w języku Polskim.

poniedziałek – 08:00 – 20:00 
wtorek – 08:00 – 20:00
środa – 08:00 – 20:00
czwartek – 08:00 – 20:00
piątek – 08:00 – 20:00
sobota – 10:00 – 14:00
niedziela – 10:00 – 14:00

Ostatnia aktualizacja